Vasaris. Dagiliai ir dagiliukai [iš bobutės užrašų]

Vasaris – tikra žiemos, šalčio karalystė, nors ir esti giedrių dienų, nors vienur kitur vėžė ir išsiskliunduoja. Bet sniegas viską dengia, šaltis spaudžia, tik vienas kitas didesnis stagaras iš sniego kyšo. Ant tų stagarų, ypač varnalėšų, dagių ir usnių, ir pamatysi nedidelį dailų paukštelį belesinėjantį.

Tai dagilis, dagiliukas. Žmonių globos jis neieško, bet šalčio taip pat prie sodybų prispaustas, kokioj užklonėje tarp varnalėšų būdamas, jis nelabai bijo. Nedidelis giesmininkas, bet balsas malonus. Myli žmonės dagiliukus; kad jau labai sunki žiema – ir saują nekultų linų galvenų, kanapių kokį stiebą pakiša. Jei porą kartų padėjai, einantį taip akytėmis ir lydi. Nėra jie žiopli, į rankas nesileidžia, kišenėse lašinių, kaip landžios zylės, neišknaibo, bet ir it pabaidyti žvirbliai nelekia.

Jei namuose kokia smagi ruoša ar šiaip smagu, smagus ir dagiliukas, o kad namuose nelinksma, tai dagiliukas nutildavęs. Koks paukštis dagilis, tokie ir žmonės dagiliukai: kad ir ko imtųsi, daro visada labai kruopščiai. Mėgsta gražiai, tvarkingai rengtis, labai dailiai tvarko sodybas. Vyrai – geri staliai, o jau ratelių ar stalių meistrai tokie, kad regis pats ratelis verpia, pačios staklės audžia. Kad ir kokį gyvulį laikytų, labai gerai prižiūri, todėl ir visokio plauko gyvuliai jiems rankon eina.

Ar namuose ar svečiuose – moka gražiai paklausyti, ne prasčiau pašnekėti. Sumanymas gražus, pokštas nepiktas. Labai daug ką sužino, bet išplepėti – nemėgėjai. Norėdami kokio amato pramokti ar šiaip svieto pamatyti ir toliau nuo namų nusitrenkdavę, bet visada grįždavę, ir ne tuščiomis kišenėmis, ne vėjo išpūstomis galvomis.

Katrą merginą nužiūrėjo – tą ir parsives, nors rinkdavosi ilgai. O pasirinkę visam kaimui nesigarsindavo. Šeimoje vyrai dagiliukai labai tvarkingi, ramūs, nors nesiduoda apstumdomi, po padu pakišami.

dagilis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s